Dne 24.11.2016 se uskuteční již 5. ročník akce Noc venku. Noc venku je kampaň, která se zaměřuje na téma bezdomovectví. Každoročně vrcholí událostí, kterou je společné přenocování venku, chce upozornit na problémy lidí bez domova, informovat a zapojit do řešení tohoto celospolečenského problému i veřejnost. Akce propojuje jednotlivé aktéry a účastníky z řad lidí bez domova, členů Sdružení azylových domů v ČR, studentů a zaměstnanců univerzit, neziskových organizací i veřejnosti. Noc venku se snaží okrajové téma bezdomovectví veřejně prezentovat v rámci celostátní jednotné akce. Noc venku byla v České republice poprvé realizována v Ostravě 22.11.2012. Po prvním ročníku získala tato iniciativa prestižní mezinárodní cenu Sozial Marie určenou pro sociálně inovativní projekty. Od roku 2013 se k Ostravě začala přidávat další česká města a Bratislava. V roce 2016 bude do Noci venku zapojeno už 20 měst České republiky jako je Ostrava, Praha, Brno, Břeclav, Olomouc, Pardubice, Vsetín, Liberec, Dvůr Králové nad Labem, Valašské Meziříčí, Most, Hodonín, Beroun, Mladá Boleslav, Cheb, České Budějovice, Znojmo, Opava, Litoměřice, Chomutov a další.

Další města zastoupená nějakou organizací nebo třeba jen týmem dobrovolníků se mohou přidat po podpisu partnerské smlouvy.

V případě zájmu o zapojení kontaktujte koordinátorku Noci venku Ostrava a kontaktní osobu pro všechna zapojená města Dominiku Najvert (dominika.najvert@email.cz, 604 540 247)